Základná škola Staré Hory

Dnes je , meniny má . Update: 02.02.2022

  Základná škola Staré Hory

Školský rok 2021/2022 .:. Školský rok 2020/2021 .:. Školský rok 2019/2020 .:. Školský rok 2018/2019 .:.Školský rok 2017/2018 .:. Školský rok 2016/2017 .:. Školský rok 2015/2016 .:. Školský rok 2014/2015


Starohorec č.3
Dobrodružstvá Maťka a Kubka 3.7.-7.7.2017
Tento školský rok k nám zavítali najvychýrenejší valasi Maťko a Kubko :) . Nezabudli si so sebou vziať ani posily, samozrejme tie krajšie a šikovnejšie :) . Víly Olinka a Elinka spolu s Maťkom a Kubkom sprevádzali naše „ovečky“. Každý deň ich čakal príbeh zo života Maťka a Kubka a prekvapenie v podobe zábavných, no niekedy aj náročných úloh, s ktorými sa museli popasovať :) . Určite však všetkých hreje dobrý pocit, že sa nezľakli a Maťkovi a Kubkovi pomohli navrátiť stratené ovečky späť do košiara. Ďakujeme za pomoc :)
A je to tu ... 29.jún - deň, keď sa už nemusíme učiť, no tento deň je na to, aby sme sa my žiaci IX. ročníka mohli rozlúčiť. :) Všetkým pedagogickým zamestnancom ďakujeme za vzorce, geo súradnice, historické udalosti, naše kreatívne diela, športové výkony, nepedagogickým zamestnancom za výborné obedy, opravené umývadlá, vyupratovanú triedu! Ďakujeme p. uč. triednej Mgr. Martine Bízikovej, ktorá to s nami tiahla od 5. ročníka až po poslednú spoločnú opekačku! Ďakujeme partii 8. ročníka za ,,úžasne zákernú“ rozlúčkovú Cestu svetom. :)
Letné prázdniny
Posledný školský týždeň, dňa 28.6.2017, sa celá škola zúčastnila regionálnej exkurzie na hrade v Slovenskej Ľupči. Pred prehliadkou hradu sme sa posilnili, nakúpili suveníry a potom sme pokračovali v spoznávaní histórie tohto hradu. Ďakujeme sprievodkyni za výstižný a poučný výklad.
Žiaci 1. – 7. ročníka uskutočnili svoj koncoročný výlet dňa 21.06.2017 do krásnej Španej doliny. Najskôr sme sa v Ľudovej škole Jozefa Mistríka dozvedeli, ako sa učilo v minulosti, aké tresty sa používali a v neposlednom rade sme sa dozvedeli mnoho o baníctve v Španej doline. Po vyučovacej hodine nás čakal sladký obed a prechádzka k halde, kde sme si naplnili ruksaky rôznymi drahými kameňmi. Na záver nesmel chýbať nákup suvenírov a drobností v miestnom obchode.
Radi sa zabávate a nechýba Vám dobrá nálada a zmysel pre humor? 15. júna naši žiaci 8.,9. ročníka s pani vychovávateľkou Uhreckou a pg. zborom pripravili JUNIÁLES. Svoje sily si žiaci, rodičia, starí rodičia, kamaráti zmeriate pri plnení zábavných úloh od výmyslu sveta. Realizovali sa aj majstri opekačiek. Sladké dobroty, vzájomné priateľské klebetenie spríjemňovalo naša spoločné popoludnie.
Naša škola pravidelne organizuje LETNÝ BIATLON, športovú súťaž v behu a streľbe zo vzduchovky. 2. júna 2017 si zmerali sily žiaci z niekoľkých základných škôl. Súťažilo sa v troch kategóriách. Všetci zúčastnení dali zo seba maximum a úspešne dobehli do cieľa. Víťazom odovzdal pán riaditeľ poháre, medaily i pekné ceny. Blahoželáme našim žiakom Sáre Gelatkovej a Adamovi Bullovi, ktorí obsadili tretie miesta v kategórii dievčat a kategórii chlapcov.
Letný tábor s Kubkom a Maťkom
Geografická vychádzka regiónom. Za krásneho slnečného počasia sme sa zo školy vybrali Richtárovou dolinou. Výborná viditeľnosť nám poskytla pohľad na krásu Starých Hôr. Na haldách sme obdivovali malachit, na Thereziho šachte minulosť baníctva. Svoje sily sme doplnili chrumkavou špekačkou, ktorú si každý vlastnoručne opiekol. Plní elánu a radosti z pekného dopoludnia sme sa vrátili do školy :)
Oswienčim a Orloj v Starej Bystrici boli cieľom nášho školského výletu. V spolupráci s CK Walotoure a s pani sprievodkyňou Dobrodejovou, ktorá nám v autobuse podala zaujímavý výklad, za čo jej veľmi pekne ďakujeme, sme spoznávali smutnú minulosť ľudstva. Rozsiahlu, zamyslenia hodnú prehliadku koncentračného tábora treba vidieť, aby sa viac už nezopakovala minulosť! V Starej Bystrici sme obdivovali jediný a prvý orloj na Slovensku. Spolu s rodičmi a priateľmi školy sme zažili dlhý, teplý deň, no bol poučný a zaujímavý.
Klub mladých priateľov poľovníctva KMPP 27.5.2017 organizoval Poľovnícku súťaž Priechod – Baláže. Pod vedením pána školníka bojovali za nás dievčatá : Viki Lovásová, Nana Lovásová, Bibka Turčanová, Veronika Solivajsová, Dida Linderová, Saška Kolářová, Katka Horváthová. V kategórii jednotlivcov Bibka Turčanová získala 2.miesto :) gratulujeme !
Dňa 16. mája 2017 sa recitátori našej školy spolu s pani učiteľkou Húšťavovou zúčastnili VII. ročníka súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy pod názvom „Sládkovičova lipa 2017“. V nádhernom prostredí obce Hrochoť, pod mohutnou lipou, ktorú pred mnohými rokmi zasadil sám Andrej Sládkovič, si v prednese prózy zmerali svoje sily: Zuzka Rovná – 4. ročník, Alex Džubák – 4. ročník, Bianka Turčanová – 6. ročník.
Všetkým zúčastneným ďakujeme za reprezentovanie našej školy.
Dňa 25.05.2017 sme sa zúčastnili súťaže Ľupčiansky čitárik, kde sme si preverili svoju techniku čítania a čitateľskú gramotnosť.
Tejto súťaže sa spolu s pani učiteľkou Šucovou zúčastnili žiaci:
Matej Rovný – 1.ročník
Nicolas Čunderlík – 2.ročník
Allison Kálnaiová – 3.ročník
Karin Zraková – 4.ročník, ktorá získala vo svojej kategórii 1. miesto
Všetkým zúčastneným ďakujeme a našej výherkyni blahoželáme.
Už tradične v mesiaci máj pán Ďurica – školník, vedúci poľovníckeho krúžku, poľovník a ochranca prírody, organizuje Poľovnícky guláš. Aj tento rok pripravil poľovnícke súťaže, streľbu zo vzduchovky, hry, tombolu a samozrejme na záver chutný guláš. Ďakujeme všetkým malým aj veľkým pomocníkom, ktorí pomáhali.
V dňoch 15. – 19. mája sa žiaci 1. – 5. ročníka chodili vyšantiť a zaplávať si na plaváreň Štiavničky v Banskej Bystrici. Pod vedením Betky Pažákovej a našich pani učiteliek (Šucovej, Kurjatkovej a Kopšovej) sa niektorí z nás naučili plávať, iní zdokonalili správnu techniku pri plávaní a tí najmenší sa s vodou aspoň skamarátili. Zároveň sme si spríjemňovali chvíle čakania rôznymi aktivitami v mestskom parku či hrami v ESC. Všetci sme šťastne doplávali, nik sa neutopil a už sa nevieme dočkať ďalšieho plaveckého výcviku.
CVČ Banská Bystrica pravidelne organizuje OK atletiky chlapcov a dievčat. V tomto školskom roku súťažili dievčatá v doprovode pána riaditeľa Klinca. V ľahkoatletických disciplínach : 60m, 300m, 800m, skok do diaľky a vrh guľou nás reprezentovali – Venessa Bednárová, Sarah Gelatková, Saša Nestlerová, Veronika Solivajsová, Linda Leždíková. ŠPORTU ZDAR :)
BIATHLON MANIA 12.5.2017 ESC BB. Európske mesto športu Banská Bystrica organizovalo pre žiakov ZŠ biatlon z laserových pušiek ! Úspešná hra takýmto spôsobom pomáha hľadať talenty a popularizovať biatlon na Slovensku. Pod vedením pána riaditeľa Klinca si zasúťažili aj naši žiaci: Alex Džubák, Veronika Solivajsová, Saška Kolářová, Nana Lovásová, Sarah Gelatková, Deniska Dlhošová, Maroš Čunderlík, Filip Katko, Richard Džubák. Zábavné, úspešné súťaženie :))) Alex Džubák 2. miesto v kategórii I. stupeň, Sarah Gelatková 1. miesto kategória dievčat.
Riaditeľské voľno
Starohorec č.2
V apríli - mesiaci lesov nás svojou návštevou potešil pán Erik Baláž z lesoochranárskeho zoskupenia VLK. Pustil nám niekoľko ukážok o medveďoch, kamzíkoch či bobroch z filmov, ktoré natočili v Tatrách. Zároveň nám porozprával zaujímavé zážitky z natáčania týchto filmov, pri ktorých im často „šlo o život“. Niektoré z filmov boli dokonca odvysielané aj v RTVS. Ďakujeme veľmi pekne za krásny zážitok.
10. apríla sme sa zapojili do súťaže vo veľkonočnom aranžovaní, organizovanej CVČ Banská Bystrica. Našu školu reprezentovali tieto žiačky: Alexandra Nestlerová (5. ročník), Bianka Turčanová (6. ročník) a žiačky 7. ročníka Sarah Gelatková a Simona Sochová. V kategórii starších žiakov sa umiestnila na 3. mieste Simona Sochová, ktorej srdečne gratulujeme.
Veľkonočné prázdniny
Dňa 5. apríla 2017 sme sa zoznámili s novými bystrými hlavičkami. Sú nimi naši predškoláci, ktorí nám na zápise ukázali, čo všetko už dokážu. V septembri sa už veľmi tešíme na nových kamarátov - Miška, Alanka, Samka, Dianku, Sofiu ( ktorá je v zahraničí) a Leušku.
Počas mesiaca marec sme už tradične chodili čítať našim kamarátom do miestnej materskej škôlky. So žiakmi 4. a 5. ročníka a s pani učiteľkou Kurjatkovou sme si pripravili pre škôlkarov pekné príbehy a rozprávky. Pozorne nás v postieľkach počúvali počas popoludňajšieho zaspávania.
Počas "Týždňa s knihou" zameraného na čitateľskú gramotnosť, každý triedny učiteľ so svojou triedou vytvoril aktivity zamerané na prácu s knihou, textom a predviedli sa počas desiatovej prestávky. V knihách sme hľadali zaujímavosti v rozprávkach, v prírodných vedách – biológii, geografii, v našom rodnom jazyku. Celý tento týždeň bol pre nás príjemným spestrením nielen vďaka našim pedagógom, ale aj všetkým zapojeným žiakom.
MAREC - mesiac knihy, preto sme na hodine regionálnej výchovy s pani učiteľkou Kopšovou ( 1., 2. ročník ) navštívili Obecnú knižnicu na Starých Horách. Pani Rovná, knihovníčka, nás naučila pravidlá, ktoré v knižnici majú, vieme otváraciu dobu a videli sme množstvo krásnych, zaujímavých kníh. V časti detskej a náučnej literatúry sme si pochutili na dielach :)
Jarné prázdniny
Tak ako to už každoročne býva v čase Fašiangov a Turíc aj naši malí klubkáči si 24.2. toto obdobie pripomenuli prehliadkou karnevalových masiek. Klubkáčskeho karnevalu sa zúčastnili masky od výmyslu sveta. Všetci sme sa dobre zabavili na pripravených súťažiach, ako boli „novinové lyže“, „chyť do vreca“, „naj tanečník“ a „ťaháááj“ :) Snáď sa nám aj o rok podarí rovnako milé stretnutie v maskách.
V piatok pred jarnými prázdninami si deviataci spolu s pani učiteľkou Uhreckou a ôsmakmi pripravili pre mladších spolužiakov i učiteľov zábavné prekvapenia. Všetci sme sa s energiou a dobrou náladou pustili do plnenia veselých úloh. Našu presnú mušku preveril florbalový profesionál, miskový lapač aj pán Kýblik. Pán Vrecko precvičil našu schopnosť vnímať veci iba pomocou hmatu. Veľa zábavy sme si užili aj pri stoličkovom tanci. Väčšine z nás blikla v hlave žiarovka pri riešení hádaniek a zvládli sme i náročnú cestu s lavicovým hadom.
Hviezdoslavov Kubín. Dňa 23. 02. 2017 sa predviedli na školskom kole v prednese poézie a prózy najlepší recitátori našej školy. Z prvého stupňa sa zúčastnilo 7 žiakov a z druhého stupňa 10 žiakov. Ocenení boli títo žiaci:

Prvý stupeň:
1. miesto - Maťka Debnárová (3. roč.)
2. miesto - Monika Peregrínová (4. roč.)
3. miesto - Kevin Čunderlík (2. roč.)

Druhý stupeň:
1. miesto – Janko Babjak (5. roč.) a Bianka Turčanová (6. roč.)
2. miesto – Saška Nestlerová (5. roč.)
3. miesto – Richard Džubák (8. roč.)

Všetkým srdečne blahoželáme!
Holokaust v Európe. Dňa 2.2.2017 sa žiaci našej ZŠ zúčastnili prednášky a kultúrneho programu pod názvom Holokaust v Európe, so zameraním na problematiku a tragédiu európskeho židovstva a holokaustu v štátoch okupovaných nacistickým Nemeckom. V budove Múzea SNP v Banskej Bystrici nás uvítal pán riaditeľ PhDr. Stanislav Mičev, PhD., ktorý toto podujatie pripravil vo forme prezentácie a hovoreným slovom i sprevádzal. Téma holokaustu žiakov veľmi zaujala.
KYBERŠIKANA (šikanovanie prostredníctvom IKT) preventívny program. Počas januára pravidelne v stredy žiakov 4., 5. ročníka navštevovala Mgr. Barbora Holáková, doktorantka katedry psychológie, PF UMB BB. Žiaci sa naučili čo je kyberšikana, na čo si majú dávať pozor, ako reagovať, ako sa zachovať v danej situácii. Veľa sa rozprávali, hravou formou získavali informácie, pravidlá. O aktivitách v škole vedeli aj rodičia, pretože spoločne doma vypracovávali zadané úlohy. Na záver žiaci získali certifikát : JE TECHNICKY ZDATNÝ :) . Teraz už vieme ako sa správať. Ďakujeme !
FLORBALOVÝ TURNAJ. Naši chlapci a pán riaditeľ – tréner družstva, s kamarátmi zo ZŠ s MŠ Brusno sa stretli, aby si zmerali sily vo florbale. Zapotení, ubehaní, ale šťastní, že si zahrali. Odovzdali zo seba všetko :) .
Vážení rodičia, priatelia školy !

Pri ZŠ Staré Hory pracuje
Občianske združenie - OZ HOREC,
ktoré napomáha skvalitneniu výchovno-vzdelávacieho procesu zabezpečením učebných pomôcok, športových potrieb pre Vaše deti. Preto si Vás dovoľujeme osloviť a požiadať o využitie 2% zo zaplatenej dane a poukázaní OZ HOREC.

Ďakujeme !

KŔMENIE V ZIMNEJ PRÍRODE :) S pánom Ďuricom - vedúcim poľovníckeho krúžku (náš pán školník ZŠ), pravidelne prikrmujeme vysokú zver, staráme sa, aby mali dostatok sena, ovsa, soli aj dobrôtok z ovocia, ktoré im pripravia žiaci v škole. Za odmenu máme stopy v snehu a pozdrav v podobe prázdnych krmelcov. Teší nás tiché pozorovanie !
Polročné prázdniny
VÝPIS KLASIFIKÁCIE PROSPECHU A SPRÁVANIA ŽIAKA
Vianočné prázdniny
Pred vianočnými prázdninami sme si pripravili triedne besiedky. Stromčeky v triedach, lavice plné koláčikov od mamičiek, vianočný punč, darčeky pre kamarátov a hudba bola bodkou za školskými povinnosťami, očakávaniami Vianoc v rodinnom kruhu. Posilnení z dobrôt, natešení z vianočnej atmosféry sme odchádzali na prázdniny.
Školská vianočná besiedka. V duchu vianočnej atmosféry sme 20. decembra pozvali do školy našich rodičov, starých rodičov, kamarátov. Pozvanie prijal aj pán starosta Ján Kováč, ktorý pozdravil a zaprial všetko dobré prítomným. Bohatým kultúrnym programom sprevádzal anjel a čert. Žiaci sa predstavili v divadielkach, vianočných vinšoch, tančekoch, piesniach, v relácii Dobre vedieť. Na záver bolo pripravené varené vínko a množstvo dobrôt pod zub. Tešili sme sa z dobrej nálady.
V pondelok medzi nás opäť zavítali známi divadelníci, herci Divadla Clipperton. Vždy prídu s veľmi zábavným predstavením a ani tento krát nesklamali. Na toto mikulášske predstavenie boli pozvaní aj naši malí kamaráti zo škôlky. Aj im sa Cisár a jeho „nové šaty“ páčili :) A určite ich aj všetky ostatné deti potešila aj sladká maškrtka, ktorú im Mikuláš cestou divadelníkov poslal. Tešíme sa na budúce :)
Starohorec č.1
Prvé zimné radovánky. Prišla zima, prišiel mráz, napadol sneh a ideme sa hrať! Klzákovať, sánkovať, radovať a tešiť sa začali baby počas hier v zimnej prírode. No veď, čo ak už viac sneh nebude?! :)
Každoročne sa naši deviataci postarali o to, aby aj na našu školu zavítal Mikuláš :) . Tento rok prišiel naozaj nečakaný, asi najmenší spomedzi všetkých :) . No nikomu z tých menších a ani z tých väčších to nevadilo a snažili sa preňho spievať, recitovať. Mikulášovi sa najviac páčilo spievanie nábožkárov spolu s pátrom Dušanom. Ostatní snáď do budúceho roku čo-to docvičia a bude nimi rovnako očarený :)
Počas regionálnej výchovy sme navštívili tetu Rovnú, starohorskú čipkárku. S radosťou nám predviedla umenie čipkovania – paličkovania – kneplovania, ktoré bolo v minulosti typické pre činnosť žien v regióne. Ďakujeme za ochotu a čas, ktorý nám venovala, za osvetu regiónu.
JESEŇ V ŠKOLE. V tento mesiac sme si chceli uctiť našich starých rodičov, preto sme ich pozvali k nám, do školy. Pohostili sme ich jesenným ovocím, zeleninou, tekvicovými a inými pochúťkami. Zároveň sme si pripravili krátky program v podobe básničiek, pesničiek, scénky a múdrych rád o vitamínoch v ovocí a zelenine. Naaranžované jesenné stoly každej triedy, dobrôtky a koláčiky zaplnili celú chodbu školy. Chutilo nielen starým rodičom, rodičom, ale aj nám všetkým !!!
Dňa 3.11.2016 sme sa zúčastnili súťaže, ktorú organizovalo Centrum voľného času v jesennom aranžovaní v Banskej Bystrici s pani učiteľkou Kurjatkovou. Našu školu reprezentovali tieto žiačky: Alexandra Nestlerová (5. ročník), Bianka Turčanová (6. ročník) a zo 7. ročníka Simona Sochová a Sarah Gelatková. Všetkým sa nám na súťaži veľmi páčilo, a už teraz sa tešíme na ďalšie - vianočné aranžovanie.
Jesenné prázdniny
Kravička nám mliečko dáva. Žiaci prvého stupňa našej ZŠ navštívili dňa 11.10.2016 Poľnohospodárske družstvo v Badíne, ktoré sa zaoberá chovom hospodárskych zvierat a produkciou mlieka. Naše putovanie začalo cestu, po ktorej prechádza mlieko od kravičky až po výsledný produkt. Sprievodcom nám bol pán Ing. Haško, predseda družstva. Veľmi ochotne a s úsmevom odpovedal na všetky otázky detí. Žiaci sa oboznámili s prostredím, v ktorom kravičky žijú, čím sa živia, že patria k prežúvavcom a hoci nevedia čítať- kniha im je veľmi blízka. Ďakujeme.
Počas týždňa HOVORME O JEDLE žiaci 7., 8., 9. ročníka navštívili SOŠ poľnohospodárske Pod Bánošom v BB. Študenti školy nás počas odbornej exkurzie previedli cukrárenskou výrobou, kde sme sa zahrali na cukrárov. V pekárenskej výrobe nám budúci mladí pekári predviedli, ako sa ,,pletú,, vianočky. Sladký, kvalitný, horský med sme ochutnali v oddelení výroby a spracovania medu. Videli sme, aká je práca a výroba potravín náročná, preto si treba JEDLO vážiť! Ďakujeme.
Počas hodín regionálnej výchovy s pani učiteľkou Kopšovou sme navštívili Stálu banícku expozíciu na Starých Horách. Pán Čillík nám veľmi rád porozprával o minulosti obce. Privítal nás aj malý permoník Maťko Rovný. Ďakujeme pánovi Čillíkovi za ochotu a chuť rozdávať svoje vedomosti, poznatky mladej generácii :) .
Dňa 26. septembra sme aj na našej škole oslávili Európsky deň jazykov. Tento deň je oslavou jazykovej a kultúrnej rozmanitosti Európy a chce zdôrazniť dôležitosť učenia sa cudzích jazykov. Počas veľkej prestávky pani učiteľky Mgr. Šucová a Mgr. Húšťavová pripravili zaujímavé videá ukazujúce rôznorodosť jazykov. Na hodinách anglického jazyka si žiaci preverili svoje vedomosti v jazykovom kvíze a zahrali sa zábavno-vzdelávacie hry na interaktívnej tabuli.
Dňa 29.septembra 2016 sa žiaci našej ZŠ zúčastnili na podujatí nazvanom „Noc výskumníkov“ v priestoroch Univerzity Mateja Bella v Banskej Bystrici. Názvom vedeckej prednášky vedenej populárnou formou bol „Svetlo a zvuk. Pútavou a detskému divákovi príjemnou formou rozprávania sa k nám prihovoril a po celý čas moderoval Dr. Michael Londesborough.
Po tvorivých dielňach sa prvý stupeň presunul do ESC, kde prebiehala Noc výskumníkov. Vyskúšali sme si kroje, precvičili si vedomosti o vtákoch a sovách, videli chemické pokusy a v neposlednom rade sme si pochutnali aj na zmrzlinke.
Dňa 30.09.2016 sa žiaci prvého stupňa zúčastnili tvorivých dielní v Stredoslovenskom osvetovom stredisku. Menší prváci a druháci potrápili svoje pršteky pri výrobe náramkov priateľstva, tretiaci so štvrtákmi vyrobili krásne lampáše na sviečku.
Tak ako každý rok, aj tento, si deviataci pripravili zábavný Deň školského mlieka. Súťaž pre menších, žiakov prvého stupňa, sa volala „mliečna cesta“ a úlohou detí bolo vybehnúť ňou k našej milej kravičke a zazvoniť na zvonček. Pre starších, žiakov z druhého stupňa, bola pripravená „mliečna štafeta“, počas ktorej si mali na 5 stanovištiach odovzdávať krabicu nášho zdravého mlieko. Príhovor a úvodné slovo k tomuto dňu predniesla žiačka 9.r. Andrea Lacková, kde nezabudla zdôrazniť, aké je mlieko výživné a potrebné pre zdravý rast a vývoj každého dieťaťa.
Na hodine výtvarnej výchovy tretiaci a štvrtáci otvorili hranice svojej fantázie a vytvorili krásne obrázky z geometrických tvarov. Tie potom prekreslili na výkres.
Druhostupniari, 9. septembra, plnili úlohy Ochrany života a zdravia v obci Turecká, časť Salašky. V krásnej časti NP Veľká Fatra sledovali ekosystém lesa, vodnú nádrž na zimné zasnežovanie a krásy predhoria Krížnej. Krásne počasie, príjemná cesta a partia nás očarovala počas celého dňa.
Plenárne a triedne rodičovské združenia
Výročná správa o výchove a vzdelávaní za rok 2015/2016.
Dňa 5.9.2016 riaditeľ školy PaedDr. Radoslav Klinec otvoril nový školský rok 2016/17. Privítal malých prváčikov a ostatných žiakov, pg. a nepg. zamestnancov školy, prítomných rodičov. Všetkým zaželal veľa úspechov počas roka. Pani triedna učiteľka Kurjatková uvítala našich prváčikov v triede :) .
Zahájenie školského roku 2016/2017

Základná škola Staré Hory (C), 2014-2022