Základná škola Staré Hory

Dnes je , meniny má . Update: 02.02.2022

  Základná škola Staré Hory

Školský rok 2021/2022 .:. Školský rok 2020/2021 .:. Školský rok 2019/2020 .:. Školský rok 2018/2019 .:. Školský rok 2017/2018 .:. Školský rok 2016/2017 .:. Školský rok 2015/2016 .:. Školský rok 2014/2015


Starohorec č.3
Letné prázdniny
Neuveríte kto nás navštívil prvý júlový týždeň. Prišla medzi nás včielka Maja a jej kamaráti: Vilko, Flip a včielka Kája. Deti sa im veľmi potešili a priložením prstu na medový plást sľúbili, že ako statočné včielky sa nezľaknú žiadnej úlohy. Tento sľub sa im podarilo naplniť a súťaženie medzi zeleným, žltým, červeným a modrým tímom bolo veľmi vyrovnané. Zažili pritom veľa zábavy a zložili aj skúšku odvahy. Tí menší tým, že zvládli noc bez rodičov a tí starší tým, že sa nezľakli nočnej hry. Po spoločných dňoch a noci v škole sa všetky včielky rozleteli do svojich domácich úlikov a snáď prežijú pekný zvyšok prázdnin. Všetkým želáme ešte veľa pekných zážitkov.
Je tu deň, kedy sa chcem my, žiaci deviateho ročníka rozlúčiť. Rozlúčiť so školou, ktorá nás pripravila do života, s učiteľmi, spolužiakmi ale i nepedagogickými zamestnancami. V neposlednom rade chceme povedať obrovské ĎAKUJEME našej triednej učiteľke Mgr. Viere Kopšovej, ktorá to s nami vydržala od 5.ročníka. Na obdobie na ZŠ nikdy nezabudneme, však ako by sme aj mohli? Prežili sme tu dlhých, krásnych a hlavne nezabudnuteľných deväť rokov. Nikdy nezabudneme na spomienky, výlety, súťaže, prvé lásky a taktiež aj prvé sklamania. Ďakujeme ôsmakom za úžasný pobyt na Farme. A teraz prichádza to posledné, to slovko: "Zbohom, milí deviataci."
Naša koncoročná regionálne exkurzia viedla do HARMANECKEJ JASKYNE ( národná prírodná pamiatka s výskytom bieleho sintra a domov 11 druhov netopierov). Zaujímavá, krásna, očarujúca je jaskyňa mikroregiónu Starhorská dolina.
Náš koncoročný školský výlet sme začali v Krajskej hvezdárni a planetáriu Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom, kde sme „prešli“ cestu zo Zeme do vesmíru, zopakovali si a naučili sa nové informácie a pozorovali našu najbližšiu hviezdu, Slnko. Potom naša cesta pokračovala do Mincovne v Kremnici. V starej raziarni sme mali možnosť vidieť technológiu výroby mincí v minulosti a v tej novej, aj výrobu mincí na nových, moderných raziacich strojoch. Na záver sme si užili nádherný výhľad z veže kostola sv. Kataríny, ktorý sme si museli zaslúžiť výstupom po 127 schodoch. Domov sme prišli unavení, ale plní zážitkov a nových vedomostí.
Pozvánka na Letný tábor
"Milí rodičia, starí rodičia a priatelia našej školy. Srdečne Vás vítame na dnešnom Juniálese," týmito slovami Monika Peregrínová privítala všetkých prítomných a pokračovala: "Druhú májovú nedeľu sme oslávili Deň matiek, 15. mája Deň rodiny a tretiu júnovú nedeľu oslávime Deň otcov. A tak sme Vás pri tejto príležitosti aj my pozvali sem k nám, aby ste spolu s Vašimi, a tak trochu aj našimi deťmi strávili príjmné popoludnie. Pripravili sme si pre Vás kultúrny program, stanovištia s hrami a úlohami, v ktorých si preveríte svoju šikovnosť, a aj sa pri nich výborne zabavíte. Posilniť sa môžete chutným a zdravým občerstvením z ovocia a zeleniny. Veríme, že s nami strávite chvíle plné smiechu, radosti a aspoň na chvíľu si oddýchnete od každodenného zhonu a starostí. Ešte raz vitajte a želám Vám veľa zábavy."
V mesiacoch apríl a máj prebiehal v našej škole zber papiera. Najlepší žiaci vyhrali deň bez učenia. Spolu s pani učiteľkou Bízikovou ho prežili v Bábkovom divadle na Rázcestí, kde ich čakal bohatý program: divadelné predstavenie Červená čiapočka, tvorivé dielne a kurz animácie. Na záver krásneho dňa si pochutnali na skvelej zmrzline a užili si letné osvieženie.
>Počas OŽZ žiaci II. stupňa svoje poznatky zdokonalovali na Lesníckom náučnom chodníku J.D.Matejovie. Trasa NCH prechádza od pamätníka J.D.Matejovie v Dolnom Jelenci cez Horný Jelenec, Valentovú, Rybô, Kohútovú, popod Majerovu skalu do Starých Hôr. Dĺžka chodníka je 9,5 km. Na jednotlivých zastávkach sú zaujímavosti technického, lesníckeho, historického a kultúrneho charakteru. Trasa chodníka je stredne obtiažna, ale horúce, dusné počasie nám dalo zabrať.
Dňa 7. júna 2018 sa na našaj škole konal už 10. ročník Letného biatlonu. Pri tejto príleživosti k nám zavítala veľmi vzácna návšteva, trojnásobná zlatá olympíjská víťazka Anastasia Kuzminová. Priniesla nám ukázať zlaté medaily, vyfotografovala sa s nami, rozdala podpisové karty a zaželala súťažiacim veľa štastia v boji o čo najlepšie umiestnenie. Letného biatlonu sa zúčastnili žiaci zo ZŠ s MŠ A. Sládkoviča Hrochoť, ZŠ s MŠ Brusno, ZŠ Sama Cambela Slovenská Lupča a ZŠ Staré Hory. V kategórii družstiev boli najlepší žiaci zo ZŠ s MŠ A. Sladkoviča, Hrochoť, ktorí obsadili 1. a 2. miesto. Na 3. mieste sa umiestnili žiaci našej školy. Gratulujeme :)
Naši deviataci skúmali na hodinách chémie obsah cukru v sladených nápojoch. Výsledky svojej práce v stredu 6. júna 2018 odprezentovali mladším spolužiakom. Pripravili si pre nich zaujímavé informácie, súťaže i pokusy. Ukázali, že dokážu spolupracovať aj vystupovať pred publikom.
Od pondelka 28. 5. do stredy 30. 5. 2018 sme boli „vrátiť“ návštevu našej partnerskej ZŠ a MŠ Nýdek v Českej republike, ktorej žiaci nás navštívili v septembri 2017. Výletu sa zúčastnili dvanásti žiaci našej školy spolu s pánom riaditeľom PaedDr. R. Klincom a pani učiteľkou Húšťavovou. Prvý deň sme si pozreli priestory školy, zapojili sa do zábavnej vyučovacej hodiny, prešli sme sa po obci a jej okolí. Na záver dňa sme mali zaujímavú prednášku o plazoch, ktoré sme si mohli aj zobrať do rúk. V utorok sme absolvovali turistický výstup na Veľkú Čantoryju (995 m. n. m.), kde sa nachádza 29 metrov vysoká rozhladňa, z ktorej bol krásny výhľad na Česko, Poľsko a Slovensko. Posledný deň sme v priestoroch školy absolvovali športový deň a zmerali si sily s našimi kamarátmi z Čiech. Nedali sme sa zahanbiť a naša žiačka Eliška Babjaková skončila v kategórii dievčat 8. a 9. roč. na štvrtom mieste a žiaci Patrik Klibáni a Maroš Čunderlík obsadili v kategórii chlapcov 8. a 9. roč. druhé a tretie miesto. Návšteva sa nám veľmi páčila a našim českým kamarátom ďakujeme za milé prijatie a zaujímavý program.
Dňa 25. 05. 2018 si naši traja žiaci I. stupňa preverili svoje čitateľské zručnosti na súťaži „Ľupčiansky čitárik“. Hodnotení boli z oblasti techniky čítania a čitateľskej gramotnosti. V tomto školskom roku sa najlepšie umiestnil Nicolas Čunderlík, ktorý vo svojej kategórii získal 3. miesto. Blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník tejto súťaže.
A konečne nastal dlho očakávaný deň - 23. máj, na ktorý sa už naši žiaci 1. až 5. ročníka dlho tešili a dočkali sa. V tento deň sa začal plavecký výcvik, ktorý prebiehal na plavárni Štiavničky v Banskej Bystrici. Pod vedením inštruktorky pani Betky Pažákovej a našich pani učiteliek sa žiaci zdokonalili v plaveckých štýloch: prsia, kraul a znak. Najmenší sa spriatelili s vodou a všetci sme si užívali radosť z vody, spoločné hry v bazéne a na tobogáne. Ako všetko má svoj začiatok a koniec, tak aj náš plavecký výcvik sme ukončili 29. mája. V škole sme si ho spoločne vyhodnotili a žiaci dostali aj “mokré vysvedčenia“ so svojimi výkonmi.
Dňa 16. 05. 2018 náš pán školník pripravil pre svojich žiakov z Poľovníckeho krúžku krásne sobotnajšie doobedie. Nechýbali rôzne súťaže z poznávania rastlín a živočíchov našich lesov, streľba zo vzduchovky či chôdza na vysokánskych choduliach. Po prejdení všetkých disciplín sa deti tešili z tomboly, kde získali krásne ceny a na záver si naplnili brušká výborným gulášom, ktorý navarili ich rodičia. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli pri realizácii tohto dňa.
Po guláši sa družstvo dievčat spolu s pánom školníkom zúčastnilo na poľovníckej súťaži, kde sa umiestnili na krásnom 3. mieste a v kategórii jednotlivcov obsadila Bianka Turčanová 1. miesto. Srdečne blahoželáme !
Každoročne si v druhú májovú nedeľu pripomíname sviatok našich mamičiek. Aj tento rok sme si pripravili milý program v podobe básní, piesní a ľudových tradícií. Najskôr vystúpili naši najmenší škôlkari. Po nich nám pod vedením trénerky Nikoly Lebocovej (ZUŠ Star) dievčatá predviedli svadobné čepčenie nevesty. Každá mamička dostala aj malé darčeky v podobe kvetov. Všetkým zúčastneným ďakujeme a mamičkám srdečne blahoželáme k ich sviatku.
„NA BICYKLI BEZPEČNE“ – 10. 5. 2018 CVČ Havranské, BB organizovalo okresné kolo dopravnej súťaže, do ktorej sme sa zapojili a zabojovali. Pod vedením pani učiteľky Kopšovej našu školu reprezentovali: Vanessa Bednárová, Alexandra Nestlerová, Damián Dillik, Alex Džubák. Vybicyklovali sme 2. miesto. Vo výtvarnej dopravnej súťaži práca Nikolasa Čunderlíka získala 1. miesto. GRATULUJEME! :)
Triedne schôdzky s učiteľmi
4. mája 2018 sme sa zúčastnili súťaže v aranžovaní, ktorú organizovalo CVČ v Banskej Bystrici. Tentokrát bola témou Jar a naše oči potešili pohľady na mnohé krásne aranžérske práce. Našu školu reprezentovali tieto žiačky: Kristína Sochová (6.ročník), Bianka Turčanová (7.ročník) a Simona Sochová (8.ročník). Gratulujeme Simonke, ktorej sa podarilo v kategórii starších žiakov obsadiť krásne 3. miesto. Všetkým zúčastneným ďakujeme.
Starohorec č.2
Turistické vychádzky začali školskí turisti obdivovaním ŠAFRÁNU na Donovaloch (Nová Hoľa – Zvolen). Ďalšie potulky boli na XXII. ročníku Jarného turistického prechodu po trase historického banského vodovodu Donovaly – Špania Dolina. Dobrá nálada, super počasie, fajn partia, krása NP Nízke Tatry nám poskytla zážitky, humor a nabila nás energiou :)))).
Každoročne si v apríli, ktorý je mesiacom lesov, pripomíname ich nenahraditeľný význam pre život. Tento rok sme ho „oslávili“ spolu s lesnými pedagógmi z LESOV SR. Pani Šáriková si spolu s kolegami pre nás pripravili poučné, zaujímavé a zábavné hry v prírode. Preverili sme si svoje vedomosti z rastlinnej a živočíšnej ríše, naučili sa niečo nové, a pritom sa aj výborne zabavili. A práve v rámci Apríla – mesiaca lesov sme mali malú výstavu aj v našej škole. Pán Ďurica – školník ZŠ, vedúci Poľovníckeho krúžku, prichystal ukážku flóry a fauny okolitých lesov.
Tohtoročný zápis prváčikov sa niesol v duchu športu a Olympijských hier. Naši malí kamaráti súťažili nielen v športových aktivitách, ale precvičili si svoje znalosti z počítania, orientácie, kreslenia či strihania a samozrejme aj z pohybových predpokladov. Za úspešné zvládnutie všetkých disciplín získali medailu, pamätný list a drobné darčeky títo športovci: Zuzka Rottrová, Dominika Mydlová, Patrik Vido a Maťko Záslav. Ďakujeme ochotným piatakom, ktorí doprevádzali našich budúcich prvákov pri zápise. Tešíme sa na Vás v septembri :) .
Veľkonočné prázdniny
Odišla zima, je tu jar! A tak sa aj naši žiaci spolu so škôlkarmi rozlúčili so zimou a privítali jar ako sa patrí. Za spevu obradných piesní, ktoré si s pani trénerkou Nikolou Lebocovou (ZUŠ Star) nacvičili dievčatá z tanečného krúžku, hodili Morenu do vody, a tak sme sa aj my definitívne rozlúčili so zimou. Vitaj jar!
Počas regionálnej výchovy navštívili žiaci v rámci marca, Mesiaca knihy, Obecný úrad Staré Hory, oddelenie matriky. Pani Rovná nám ochotne vysvetlila úlohu matričného úradu, dôležitosť dokumentov, archiváciu a nazreli sme aj do starých kroník a pamätných kníh. Našli sme naše Uvítacie listy do života, Rozlúčky s materskou škôlkou, významné životné jubileá našich starých rodičov. Ďakujeme!
Mesiac marec je venovaný knihám a ich čítaniu. Preto sme aj v tomto školskom roku každú stredu navštevovali našich malých kamarátov – škôlkarov a čítali im pred spaním. Na uspávaní sa podieľali žiaci 3. – 6. ročníka a dúfame, že sa im to aj podarilo.
Dňa 13. 03. 2018 sa na našej škole konalo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. V tomto školskom roku sa udeľovali len prvé miesta. Spomedzi všetkých zúčastnených „zahviezdili“ títo žiaci:
Kategória 1. stupeň: Kevin Čunderlík
Kategória 5. – 7. ročník:
POÉZIA – Alex Džubák
PRÓZA – Alexandra Nestlerová
Kategória 8. – 9. ročník: Peter Záslav
Všetkým zúčastneným ďakujeme a výhercom srdečne blahoželáme!
Zápis do ZŠ
Vážení rodičia, priatelia školy !
Pri ZŠ Staré Hory pracuje
Občianske združenie - OZ HOREC,
ktoré napomáha skvalitneniu výchovno-vzdelávacieho procesu zabezpečením učebných pomôcok, športových potrieb pre Vaše deti. Preto si Vás dovoľujeme osloviť a požiadať o využitie 2% zo zaplatenej dane a poukázaní OZ HOREC.
Ďakujeme !
Jarné prázdniny
Žiaci našej základnej školy a materskej škôlky spolu s pani učiteľkou z tanečného krúžku Nikolou Lebocovou si dňa 13. 2. pripomenuli a oživili tradície fašiangovým sprievodom obcou. Za sprievodu akordeónu, spevu, oblečení v krojoch a škraboškách sme sa prešli našou obcou. Sprievod skončil pred Starohorkou, kde sme pochovali basu, a tak sme symbolicky pochovali aj všetku zábavu a veselie počas pôstu.
V piatok 16. 2. sme ukončili fašiangové obdobie predvedením sa v maskách. Bola to obrovská zábava, ktorú si pre nás pripravili žiaci a žiačky 8. a 9. ročníka pod vedením pani učiteľky Kopšovej. Pripravili nám vinše, rýmovačky, tanečné hry a súťaže. Fašiangové masky sa nezľakli žiadnej úlohy. Za odmenu nám pani kuchárka pripravila sladké a mäkučké šišky.
Náš lyžiarsky kurz na Donovaloch. Žiaci 7. a 8. ročníka sa spolu s pani učiteľkou Kopšovou učili a zdokonaľovali zimnému lyžiarskemu umeniu. Mali sme týždeň plný pádov, svalovice, no aj radosti z postupne nadobudnutých lyžiarskych zručností a kopy spoločných zážitkov. Chceme poďakovať pani Maruškinovej (Koliba Goral) za chutné obedy a výborné dezertíky :) , autobusovej doprave PREBUS s. r. o. za bezpečnú dennú prepravu, Tirol SPORT Staré Hory za zapožičanie lyžiarskej výstroje.
Polročné prázdniny
Vianočné prázdniny
Posledný deň pred Vianočnými prázdninami sa uskutočnili triedne besiedky. V triedach, v kruhu spolužiakov, triednych pani učiteliek, v pokoji a pohode, vianočne naladení, sme sa obdarili darčekmi, pochutili si na koláčikoch, detskom punči :) S prianím šťastných a veselých Vianoc sme sa rozlúčili.
Vianočné svetlo do všetkých príbytkov.
Sviatočnú pohodu do našich duší.
Hojnosť na štedrovečernom stole.
Lásku, šťastie, idylu
a najmä veľa – veľa zdravia, želá naša škola :)
Po dlhých úvahách, návrhoch, škriepkach, sme postavili Cestu do školy. Žiaci 5. a 6. ročníka na hodinách Regionálnej výchovy tvorili cestu svojou obcou (Staré Hory, Donovaly, Motyčky, Turecká, Harmanec) až do školy. Boli to hodiny spolupráce, dohadovania, smiechu, rozliatej vody, dolepených lavíc, no výsledok stojí za to.
V pondelok 11. decembra k nám opäť zavítalo divadlo Clipperton z Banskej Bystrice. Tentokrát si pre nás pripravili rozprávku o zbojníkovi Rumcajsovi, ktorá nás všetkých výborne pobavila nielen vtipným slovom, ale aj piesňami. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo a aktívne sa zapájali do diania. Hercom veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
"Na sv. Mikuláša neučí sa, neskúša sa, každá päťka odpúšťa sa", takto otvorili tento rok žiaci 8. a 9. ročníka kultúrny program na škole. Oboznámili nás s históriou Mikulášskej tradície, privítali Mikuláša. Triedne pani učiteľky so svojimi triedami predviedli básničky, pesničky, tance, vyrobili autíčko 4x4 pre Mikuláša, aby mal šťastnú cestu po svete. Dobrí anjeli, čierni čerti obdarili každého za svoj výkon. Čokoládové lízatko či čierne uhlie sa ušlo každému z nás. Ďakujeme farskému úradu na Starých Horách za zapožičanie kostýmov na dnešný deň.
Dňa 05.12. sme sa zapojili do súťaže vo vianočnom aranžovaní, ktorú organizovalo mesto Banská Bystrica v spolupráci s Centrom voľného času Junior. Našu základnú školu veľmi úspešne reprezentovala žiačka 8. ročníka Simona Sochová. Na našu veľkú radosť získala 1. miesto v kategórii starších žiakov. Srdečne blahoželáme a tešíme sa z tohto úspechu.
Prišla zima, prišiel mráz, napadol sneh, kalamita je tu zas. Máme otepľovačky, čiapku, šál a aj rukavice, ktoré zahrejú nás. Prvá guľovačka tento rok potešila, vymrazila, radosťou obdarila.
Starohorec č.1
Jesenné prázdniny
„Všetkých Vás srdečne vítam na dnešnej Halloween párty. Pripravili sme pre Vás kúzla, prekvapenia, recitačné pásma a jesenné dobroty.“ Takto Simona Sochová (žiačka 8. ročníka) otvorila našu párty, ktorá bola venovaná žiakom, starým rodičom, rodičom a priateľom školy. Básničkami, pesničkou a tančekom na jesennú tému sa predviedli žiaci 1. a 2. ročníka s pani triednou učiteľkou Kurjatkovou. Hudbou a spevom nás potešili aj žiaci 3. a 4. ročníka pod vedením pani triednej učiteľky Šucovej. Žiaci literárno-dramatického krúžku sa predstavili v krátkej scénke. Sprevádzali a zabávali nás čarodejníci z 8. a 9. ročníka.
Turisti školy sa v sobotu 21. októbra vybrali cyklobusom na Kráľovú studňu. Pri spomienkovom kríži sme si uctili obete, ktoré zahynuli v NP Veľká Fatra. Po chrbte ,,veľhôr” nášho regiónu sme postupovali ku Krížnej, Líške až do Tureckej – Salašky. Počasie nám veľmi neprialo, no miestami sme si užívali výhľady na jesennú krásu našich hôr a dobrú náladu so zážitkami. Zato víkend predtým nám babie leto poskytlo v plnej kráse nádheru Majerovej skaly - dominanty Starých Hôr :)
Hotel ALTENBERG Staré Hory, relaxačné centrum, navštívili malí športovci v rámci krúžku športových hier. Vodné hry, radosť z vody, zábavu, otužovanie v parnej saune nás v tento jesenný čas potešilo. A určite ešte pôjdeme :)
Dňa 13.10. sa žiaci 3. a 4. ročníka spolu s triednou učiteľkou vyšantili so šarkanmi na futbalovom ihrisku. Počasie nám prialo, vietor fúkal a šarkany leteli ako víchor.
Dňa 4.10.2017 sa v Banskej Bystrici konal 57. ročník Horehronských hier. Umiestnenie našich žiakov v jednotlivých disciplínach : Veronika Bullová - vrh guľou, krásne 10.miesto, Veronika Solivajsová behu na 300 metrov 17. miesto z 35 štartujúcich. V behu na 60 metrov nás reprezentovali Veronika Solivajsová, Alexandra Nestlerová, Alexandra Kolářová, beh na 300 metrov Eliška Babjaková. Na naše atletky sme hrdí, ďakujeme za vzornú reprezentáciu a želáme im veľa síl do budúcich súťaží.
Žiaci našej školy sa dňa 29.9.2017 zúčastnili 2.kola Biathlon Mánie, ktorá sa konala v B.Bystrici na Štiavničkách. Podobne, ako v predchádzajúcom kole sme dosiahli výborné výsledky. Kategória žiačky 2.stupeň: Sarah Gelatková 2.miesto, Alexandra Kolářová 4.miesto, kategória žiaci 2.stupeň: Patrik Klibáni 3.miesto, Martin Čunderlík 10.miesto, Alex František Džubák 13.miesto. Všetkým žiakom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu na tomto krásnom podujatí a tešíme sa na ďalší ročník.
Piataci spolu s pani učiteľkou triednou strávili krásny, slnečný deň v areáli Habakuky - Donovaly. Zoznámili sa so Strýkom Baltazárom a strašiakom Bu. Užili si s nimi natáčanie videoklipu k veselej pesničke a veľmi ich potešili balóny, ktoré pre nich vyrobili šikovné ruky strašiaka Bu i pána kameramana.
Aj tento rok sme v našej škole dňa 26. septembra oslávili Európsky deň jazykov, ktorého cieľom je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov a podporiť bohatú jazykovú a kultúrnu rozmanitosť Európy. Spolu s nami ho oslávili aj priatelia z Českej republiky zo ZŠ a MŠ Nýdek, s ktorými sme prostredníctvom zaujímavých a zábavných aktivít spoznávali celú Európu.
V dňoch 18. - 20. septembra nás navštívili naši kamaráti spolu s ich pánom riaditeľom a pánom učiteľom z partnerskej ZŠ a MŠ Nýdek z Českej republiky. V sprievode nášho pána riaditeľa si pozreli Španiu Dolinu, Donovaly a Banskú Bystricu. Žiaci zavítali aj na návštevu do našej šķoly, kde sme mali príležitosť sa lepšie spoznať. Veríme, že sa im u nás páčilo a cítili sa príjemne. Už teraz sa tešíme na návštevu u nich v Českej republike.
Počas praktickej časti Ochrany života a zdravia žiaci II. stupňa riešili úlohy z dopravnej, zdravotnej výchovy, pohyb a pobyt v prírode a spoznávali históriu nášho regiónu. Pochodom popod Jelenskú skalu, Partizánskym chodníkom, sme navštívili bunker MOR HO. V bunkri bol počas II. svetovej vojny vydávaný ilegálny časopis MOR HO! v náklade 16 911 výtlačkov a rozširovaný v oblasti ,,Partizánskej republiky“. Bol to ťažký pochod, no zaujímavý a poučný :)
Rodičovské združenie
Dňa 07. 09. 2017 žiaci 1. stupňa ZŠ navštívili krásnu výstavu v Tihányiovskom kaštieli pod názvom Preťažená Noemova archa. Za úžasný výklad a množstvo zaujímavého propagačného materiálu ďakujeme našej mamičke pani Bardonovej.
Dňa 6. septembra sa žiaci II. stupňa zúčastnili zaujímavej prehliadky LÉGIOVLAK vo Zvolene, ktorý v rámci projektu LÉGIE 100 cestuje od roku 2015 Českou a Slovenskou republikou. LÉGIOVLAK je replikou legionárskeho vojenského vlaku z rokov 1918 - 1920, s ktorým sa československí legionári presúvali cez Rusko po Transsibírskej magistrále. Vlak má 13 vozňov, v ktorých nás čakala verná rekonštrukcia vybavenia, legionári v rovnošatách, originálne exponáty a množstvo fotografií mapujúcich históriu československých légií.
Začiatok školského roka 2017/2018

Základná škola Staré Hory (C), 2014-2022