Základná škola Staré Hory

Dnes je , meniny má . Update: 02.02.2022

  Základná škola Staré Hory

Školský rok 2021/2022 .:. Školský rok 2020/2021 .:. Školský rok 2019/2020 .:. Školský rok 2018/2019 .:. Školský rok 2017/2018 .:. Školský rok 2016/2017 .:. Školský rok 2015/2016 .:. Školský rok 2014/2015


Letné prázdniny!
29.6.2020 sme vyhodnotili školský rok 2019/2020. Všetky súťaže, projekty, zber papiera. Tí najlepší boli ocenení vecnými cenami. Všetkým, ktorí sa zapájali do rôznych aktivít, ĎAKUJEME. Aj tento školský rok sme sa lúčili s našimi deviatačkami, absolventkami. Rozlúčka sa niesla v štýle „na úrovni“, šerpa a korunka nesmeli chýbať. Aj vďaka nim sme si pospomínali na všetky roky, najkrajšie zážitky, ktoré strávili na našej škole. Želáme im veľa šťastia na ďalšej životnej ceste.
Žiaci 3. a 4. ročníka sa zhostili projektu o hríboch naozaj veľmi pekne. Spolu s rodičmi vytvorili nádherné 3D modely rôznych druhov hríbov. Použili papier, servítkovú techniku, drevorezbu, pečenie torty. Trieda sa zaplnila dubákmi, objavila sa aj krásna muchotrávka. Aj pán školník prispel ozajstnými modráčikmi z lesa.
Vyhlásenie o zdravotnom stave pri nástupe do školy
Dodatok k prevádzka školy od 1.6.2020 - jedáleň
Prevádzka školy od 1.6.2020, pokyny
Vážení rodičia!

Pripravili sme pre Vás odporúčaný zoznam pomôcok pre Vaše deti na budúci školský rok 2020/2021 s možnosťou nákupu cez internet.

Ako nakúpiť školské pomôcky z pohodlia domova?

1. Kliknite na odkaz: www.daffer.sk/10136, zobrazí sa Vám na internete naša škola a všetky zoznamy. Zo zoznamu si jednoducho vyberiete odporúčanú sadu pre daný ročník. Link máme umiestnený aj v Menu napravo!
2. V odporúčanej sade môžete robiť zmeny, a to pridať pomôcky alebo odobrať, ak Vám zvýšili z minulého roka.
3. Pomôcky si môžete dať poslať domov alebo do školy.
4. Pri objednávke do 31.7.2020 môžete mať dopravu zadarmo do školy.
Balíček bude dodaný do školy posledný augustový týždeň a v septembri si ho preberiete od triedneho učiteľa.


Aj keď sa učíme z domu a SME DOMA, radi sme sa zapojili do ďalšej RECYKLOHRÁČSKEJ ÚLOHY. Mali sme si vyrobiť rúška. Rúška sme vyrábali zo servítok, starých tričiek, dokonca ako filter sme použili vrchnáčik z mlieka. Nech sa páči, naša módna prehliadka rúšok. Zapojili sa:
3. ročník- Michal Leštinský, Samuel Slivka
4. ročník-Liliana Archlebová, Viliam Gelatka, Nellie Leštinská, Sofia Žúborová
5. ročník- Viktória Lovásová, Alexandra Pilátová, Adrián Hukeľ
7. ročník- Sandra Voštiarová
9. ročník- Bianka Turčanová, Natália Lovásová

Rúška, ktoré sme si vyrobili sú plne funkčné, čo je najdôležitejšie v tomto období. Všetci sa držíme hesla: NOSIŤ RÚŠKO NIE JE HANBA!!!

Koncoročné hodnotenie žiakov našej školy
Usmernenie hodnotenia žiakov základných škôl
ELEKTRONICKÁ PRIHLÁŠKA na zápis do 1. ročníka
Rozhodnutie ministra školstva
Prerušenie výučby na školách a priebeh výučby v domácich podmienkach!
Vo vzťahu k prebiehajúcim opatreniam na zabránenie šírenia ochorenia COVID - 19 rušíme:
všetky verejné podujatia organizované školou, záujmové krúžky školy, činnosť ZUŠ na pôde školy predbežne do konca marca.
O ďalšom postupe budeme rodičov priebežne informovať.
Usmernenie č.3 MŠ SR ku koronavírusu.
Deň otvorených dverí,
ktorý sa mal konať 18.3.2020 kvôli situácii na Slovensku
RUŠÍME!!!
Usmernenie č.2 MŠ SR ku koronavírusu.
Usmernenie MŠ SR ku koronavírusu.
Vážení rodičia, priatelia školy !
Pri ZŠ Staré Hory pracuje
Občianske združenie - OZ HOREC,
ktoré napomáha skvalitneniu výchovno-vzdelávacieho procesu zabezpečením učebných pomôcok, športových potrieb pre Vaše deti.
Preto si Vás dovoľujeme osloviť a požiadať o využitie 2% zo zaplatenej dane a poukázaní OZ HOREC.
Ďakujeme !

Do 15.02.2020 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane
Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2019 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €..
Vyplníte tlačivo Vyhlásenia a nezabudnúť podpísať.
Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2020 na daňový úrad

18.2.2020 bol dňom, kedy sa na nás do školy prišli pozrieť naši rodičia, starí rodičia, kamaráti. Mali sme DOD. Ukázali sme všetkým, ako sa učíme, ako to u nás na škole vyzerá. Súčasťou tohto dňa bol aj výchovný koncert. Dobre sme si zaspievali, uhádli názvy spevákov a skupín, ale zopakovali sme si, ako sa treba správať, čo je pre nás dobré a správne. Celý tento deň sa niesol v duchu karnevalu. Po škole pobehovali princezné, mačky, hokejista, pirátka, Harry Potter. Masky boli veselé. V tomto duchu sme ukončili tento deň. Zatancovali sme si, splnili niekoľko úloh, dostali sme sladkú odmenu.
14.2., Deň Valentína, sme si pripomenuli aj v škole. Porozprávali sme si, kto to bol Valentín a prečo vznikol tento deň. Zapojiť sme sa mohli do valentínskej pošty. Napísať sme mohli milé odkazy tomu, koho máme radi a koho si vážime. Pošta bola plná lístkov. Odkazy nás všetkých potešili. Ďakujeme :)
Počas týždňového lyžiarskeho kurzu na Donovaloch si siedmaci a ôsmaci užili kopec zábavy. Napriek veternému a chladnému počasiu začiatočníci zvládli základy lyžiarskeho umenia, pokročilí sa vylyžovali, no aj ochotne pomáhali pri výuke. Ďakujeme pani Maruškinovej, ktorá spolupracovala pri zabezpečovaní LK a hlavne napĺňala každý deň chutnou stravou a dezertíkmi naše brušká (koliba Goral Donovaly). Poďakovať sa chceme aj autobusovej spoločnosti PREBUS, za každodennú bezpečnú cestu :) .
Aktualizované informácie v rámci:
sekcie Stravovanie a
informácie ŠKD v sekcii O škole
Vážení občania,
vzhľadom na nepriaznivé počasie (popadané stromy) je cesta smerom od školy cez Kalváriu neprechodná. Žiadame Vás preto neprechádzať cez Kalváriu.

Ďakujeme za pochopenie.

Deň otvorených dverí na našej škole.
Termíny Polročných a Jarných prázdnin.
Posledný deň pred prázdninami, 20.12.2019, sme si spríjemnili vianočnými triednymi besiedkami. V každej triede sme si pri vianočnom stromčeku, koláčikoch, dobrej nálade porozdávali darčeky. So želaním krásnych Vianoc sme sa rozišli na prázdniny. Želáme krásne Vianoce a šťastný nový rok.
19. decembra 2019 sa naša škola zmenila na ľadové kráľovstvo. Vianočná besiedka v rozprávkovom duchu Snehovej kráľovnej a súrodencov Gerdy a Kaja prilákala veľké množstvo rodičov, starých rodičov, známych, bývalých žiakov školy. Preniesli sa do rozprávkového sveta malých škôlkarov, vianočných stromčekov, vločiek, smiešnych zbojníkov, zábavných losov, hru na gitare, husliach, tancov a vianočných piesní v podaní našich žiakov. Vianočný bazár, varené vínko a vianočné koláčiky mali tiež veľký úspech.
16. decembra 2019 sa naši štyria žiaci zúčastnili Vianočného aranžovania v Banskej Bystrici. Z 2. stupňa nás reprezentovali Saška Nestlerová, ktorá sa umiestnila na 1. mieste a Bianka Holbusová sa umiestnila na 4. mieste. Z 1. stupňa sa súťaže zúčastnili Nelka Leštinská a Samko Slivka. Všetci sa veľmi snažili a vytvorili naozaj veľmi pekné vianočné dekorácie.
Mikuláš a jeho verní, čerti a anjeli, zavítali z veľkej diaľky aj na našu školu presne 6.12.2019. Mikuláš zostal prekvapený, aký program si pre neho pripravili mladší aj tí starší. Recitovalo sa, spievalo sa, cvičilo sa. Čerti si urobili svoju robotu a tých, ktorí poslúchali o niečo menej pohladkali sadzou po tvári. Anjeli si splnili svoju sladkú robotu, odmenili všetkých sladkou odmenou. Mikulášovi a jeho pomocníkom veľmi ďakujeme.
4.12.2019 nám adventné obdobie a predmikulášske dni všetkým opäť spríjemnilo divadlo CLIPPERTON, tentoraz s rozprávkou Snehulienka a sedem trpaslíkov. Divadielko bolo opäť veľmi vtipné, zábavné, páčilo sa veľkým aj malým.
Starohorec č.1
Naši žiaci sa v novembri zapojili do informatickej súťaže iBobor. Srdečne blahoželáme úspešným riešiteľom.
Kategória Drobec: Lea Čillíková, Samuel Slivka, Michal Leštinský
Kategória Bobrík: Matej Rovný, Damian Dilik, Sofia Žuborová
Kategória Benjamín: Karin Zraková, Patrik Bulla
Kategória Kadet: Bianka Turčanová, Kristína Sochová, Alexandra Kolářová
29. novembra 2019 sa na našej škole uskutočnilo tvorivé popoludnie TVORBA ADVENTNÝCH VENCOV. Páter Dušan nám prišiel porozprávať o význame štyroch sviečok, o advente. Rodičia, starí rodičia si spolu so svojimi deťmi vyrobili tie najkrajšie adventné vence. Základ venca bol vyrobený z novín, obtočený čečinkou a vyzdobený vlastnými ozdôbkami. Všetci sme hrdí na svoje aranžérske zručnosti.
Dňa 20.11.2019 sme si pripomenuli Medzinárodný deň bez fajčenia. Na hodinách etickej výchovy sme si pripravili fajčiarsky stroj, ktorý nám ukázal, ako sa znečistia naše pľúca už po jednej cigarete. Zopakovali sme si základné informácie o zdravom životnom štýle, ale aj o následkoch, ktoré nás čakajú pri zlom stravovaní a nešportovaní. Nezabúdajme na myšlienku: Zdravý človek má tisíc želaní, chorý iba jedno. Zdravie.
Pozvánka na akciu Výroba adventných vencov.
Jeseň, je vďaka pestrej palete farieb prírody azda najkrajším ročným obdobím. Podobne ako je to s ročnými obdobiami, je to i s ľudským životom. I človek je krásny nielen vtedy, keď je mladý, rezko a svižne vykračuje, ale jeho krásu tvoria aj múdrosť a skúsenosti, ktoré mu vekom pribudli. 7.11.2019 sme pre našich starých rodičov, rodičov pripravili kultúrny program JESEŇ JE DAR. Spríjemnili sme si spoločne upršané popoludnie prenesením sa do minulosti, kedy boli naši starí rodičia mladí. Pripravili sme si pre nich video, módnu prehliadku, tančeky, pesničky, staré filmy, rozbíjanie orieškov, prácu s drevom.
6.11.2019, v stredu, nás navštívili lesné pedagogičky z Národného lesníckeho centra vo Zvolene. Pri príležitosti Európskeho týždňa lesov (4.11-8.11.2019) si pre nás pripravili zaujímavú hodinu. Tento týždeň zvyšuje povedomie dôležitosti lesa pre ochranu životného prostredia. Zahrali sme si pantomímu, modelovali sme z včelieho plástu, riešili logickú úlohu, spoznávali sme stromy. Celá hodinka ubehla veľmi rýchlo. Dohodli sme sa aj na ďalšom stretnutí. Tešíme sa. Ďakujeme.
Hovorme o jedle:
Cukry a tuky
Mlieko, mäso, strukoviny, vajcia
Ovocie a zelenina
Pečivo, ryža, cestoviny
TV Hronka u nás na škole
Dňa 14.10.2019 sa naše tri dievčatá, Viktória Lovásová, Natália Lovásová a Alexandra Nestlerová zúčastnili jesenného aranžovania, ktoré zorganizovalo Centrum voľného času JUNIOR.
Dievčatá sa pripravovali pod vedením pani učiteľky Janky Lovásovej. Staršie dievčatá získali v II. kategórii starších žiačok krásne
2. miesto Alexandra Nestlerová
3. miesto Natália Lovásová

Srdečne gratulujeme :)
V sobotu 12.10.2019 sme v Kultúrnom dome v Starých Horách pripravili v spolupráci s OÚ Staré Hory program pre obyvateľov pri príležitosti mesiaca OKTÓBER- ÚCTA K STARŠÍM. Pripravili sme si pre nich tančeky a pesničky a staršie žiačky predniesli pár veršov a milých slov.
Dňa 11.10.2019 v našej obci Staré Hory prebehlo slávnostné uvítanie detí do života. Vítali sme malého Tomáška. Po príhovore pána starostu sme Tomáškovi a jeho rodičom zaspievali a zarecitovali aj my.
Doplnené. Po tretíkrát sme u nás privítali žiakov a pani učiteľky z našej partnerskej ZŠ a MŠ Nýdek z Českej republiky. Od 2.10.2019 do 4.10.2019 sme im pripravili zaujímavý program, ktorým ich sprevádzal pán riaditeľ PaedDr. Klinec. Prvý deň sme sa spolu zoznámili pri hrách a po dobrom obede ich čakala prechádzka v Španej Doline. Ďalší deň ich v našej škole čakal Česko-slovenský deň, kde si program pre nich pripravili naše pani učiteľky. Ochutnali starohorský hamburger, syrové nite, zatancovali si, zaspievali pesničky, ukázali svoje vedomosti i slovnú zásobu a svojou tvorivosťou vytvorili jesenné ikebany. Poobede ich čakala prechádzka po Lesnom chodníčku obce a navštívili Múzeum SNP v Banskej Bystrici a pozreli si historické centrum mesta. V posledný deň sa naši kamaráti vyviezli lanovkou na Novú hoľu na Donovaloch a užili si nádherný výhľad. Veríme, že sa im u nás opäť páčilo a tešíme sa na návštevu u nich v Nýdku.
Horehronské hry v atletike žiakov základných a stredných škôl v BBSK dopísali svoj 59. ročník v BANSKEJ BYSTRICI 2. októbra 2019 na štadióne AŠC Dukla Banská Bystrica na Štiavničkách. Horehronské hry patria medzi najstaršie a najmasovejšie atletické podujatie žiakov na Slovensku. Tohtoročného atletického mítingu sa zúčastnilo 626 súťažiacich zo základných a stredných škôl. Žiaci súťažili v 12 športových disciplínach, v troch vekových kategóriách. Našu školu reprezentovali v kategórii mladší žiaci, žiačky, starší žiaci, žiačky v behu na 60m, 150m, v skoku do diaľky, hode kriketovou loptičkou, vrhu guľou žiaci: Vanessa Bednárová, Alex Džubák, Ján Dunko, Veronika Solivajsová, Bruno Hercog, Bianka Turčanová :))).
27.9.2019 sme sa z ÚĽUVu presunuli do ESC Európy, kde prebiehala Noc výskumníkov. Mottom tohtoročného festivalu bolo „Život ako ho (ne)poznáme“. Jednou z hlavných úloh výskumníkov a výskumníčok je prinášať nové poznatky o živote okolo nás. Čakalo nás tam veľké množstvo stánkov. Zaujal nás 3D svet, kde sme si vyskúšali 3D pero. Zaujímavé bolo stanovisko Letom svetom s geografom. Páčil sa nám stánok Elektronika hrou, kde sa najmä chlapci potešili autíčkam na ovládanie.
27.9.2019 žiaci 1.-6. ročníka navštívili ÚĽUV, kde na nás čakali tvorivé dielne. Rozdelili sme sa do štyroch skupín. Jedna skupina vyrábala drevené varešky, druhá si uplietla pomocou rúk náramky, tretia si zo šúpolia vytvorili bábiky a posledná skupina si z drôtiku vyrobili náramok a srdiečko.
Dňa 25.9.2019 si pre nás pripravili žiaci etickej výchovy spolu s pani učiteľkou Kopšovou aktivity ku Dňu mlieka. Oblečené mali biele tričká. Dozvedeli sme, prečo je mlieko zdravé, čo všetko obsahuje. Čakali nás pohybové aktivity, v podobe prekážkovej dráhy, hádzania loptičky do pyramídy z jogurtových pohárikov, skákanie s PET fľašou od mlieka, ochutnávka jogurtu. Pochutili sme si aj na dobrom syre.
Zápisný lístok na stravovanie - pdf
Zápisný lístok na stravovanie - word
Rodičovské združenie
Začiatok školského roka 2019/2020

Základná škola Staré Hory (C), 2014-2022